2021 European Technology Winner 2021 European Technology Winner
BLOG
SEO Web Sitesi Tasarımı
SEO Optimizasyon     2014-02-20 18:50:00
Seo web Sitesi tasarımı google ve diğer arama motorlarında üst sıralarda yer almak için kullanılan bir programlama yöntemidir.

Google yeni ve çok güçlü bir yapay zeka kullanarak tarama methodu kullanmaktadır ve bir web sayfasını ziyaret ettiğinde birtakım unsurların olması sayfanın google tarafından kolay taranması (indexlenmesi) na ve arama motorlarında üst sıralarda yer almasına katkı sağlamaktadır.

Seo web sitesi tasarımı için sanal ortamda birçok şey yazılmaktadır. Birkaç başlık vermek gerekirse robot.txt dosyasının olması, sayfa program altyapısında h1, h2 taglarının kullanılması, w3 hatalarının minimum seviyede tutulması, içeriklerin koddan fazla olması ve seo url yapılandırmasının eksiksiz yapılmış olaması vb birçok tanım ve özelliğin istenilene uygun yapılmış olması web sayfasının google tarafından kabul görmesini sağlamaktadır.

Bu sebeple web sayfasının SEO altyapısına uygun olarak programlanması, profesyonel web tasarım firmaları tarafından yapılması sizin google da üst sıralarda yer almanızı sağlayacaktır.