2021 European Technology Winner 2021 European Technology Winner
SEO Optimizasyon

SEO OPTİMİZASYON

Arama motoru optimize edici ya da arama motoru optimizasyonu teriminin kısaltması SEO olarak bilinmektedir. SEO ile çalışılmasına karar verilmesi, site gelişimi için zaman kazandıran bir karar olmaktadır. SEO hizmetimiz ile sitenizi ve online itibarınızı en üst seviyede yansıtma şansı elde etmektesiniz. Size kazandıracağımız avantajlar sayesinde dijital kimliğinizde üst düzey kalite elde edersiniz. SEO optimizasyon faaliyetleri çerçevesinde site içeriğinizin yapısı incelenmektedir. Geliştirme ile ilgili teknik seçenekler sunulmaktadır. İçerik geliştirme hizmetleri sunulmakta ve çevrimiçi geliştirme kampanyalarının yönetilmesi sağlanmaktadır. SEO eğitimi tarafımızca verilmekte ve belirli pazarlarda uzmanlık sağlanmaktadır.

Dijitale uyum sürecinde teknolojinin ve yeniliklerin yakından takibi büyük önem taşımaktadır. SEO optimizasyon çalışmaları da bu teknolojik evrene uyum sürecinde markalara fayda sağlayan parametrelerden birisi olarak vardır. Müşterilerimiz için teknik ve pratik anlamda en yenilikçi, verimli ve kaliteli SEO optimizasyon hizmetlerini sunmaktayız. Bu sayede web dünyasında markanızın en iyi şekilde temsil edilmesi sağlanmaktadır. Marka güvenilirlik düzeyini ve bilinilirliğini doğrudan etkileyen bu sürecin sonunda satış oranları artmakta ve müşteri portföyü genişlemektedir. Tüm bu avantajların sağlanması için SEO çalışmasının profesyonel kişiler tarafından yürütülmesi gerekmektedir. SEO optimizasyonundan elde edilecek maksimum verimin sağlanması için uzman ve dinamik kadromuz ile sizlere en verimli ve etik değerlere uygun SEO hizmetlerini sunmaktayız.

İÇİNDEKİLER
 


SEO Nedir?

MEDYATÖR İNTERAKTİFSEO açılımı Search Engine Optimization’dur. Web sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasına olanak sağlayan faaliyetler bütünü olarak SEO nedir sorusunun cevabı verilebilmektedir. SEO çalışmaları arka plan yazılımlardan URL yapısına dek her şeyi kapsayan bir çalışma sistemini ifade etmektedir. Kapsamı dahilinde siteyi hedef alşan linkler, siteden ayrılma linkleri, görsellerin kullanımı, içerik editörlüğü vb. Şekilde pek çok farklı çalışma alanı mevcuttur. Operasyonların tümü belirli konularda kategorilere ayrılmış durumdadır. SEO optimizasyon hizmeti ile sitenizin daha hızlı, pratik, olumlu kullanıcı deneyimi sunan ve mobil uyumlu olması gibi avantajları sizlere sunmaktayız.

Bu alanda yer alan çalışmaları ile sitede güncellik sağlanmaktadır. Yeni eklenecek içerik ve sayfalarda da SEO uyumu gözetilmekte, bu sayede sonucun sürdürülmesi sağlanmaktadır. Web sitesi oluşturulurken domain seçiminin SEO açısından özenle yapılması gerekmektedir. Domainin yanı ısıra hosting seçiminde de SEO göz önünde bulundurulmalıdır. Seçim yapılırken faaliyet alanının kısa ve net şekilde açıklanması önem taşımaktadır. Siteye sürekli erişimin sağlanması ve güncelliğin sürekli olarak korunması için SEO hizmetleri kapsamında sizlere hizmet vermekteyiz.

SEO çalışmaları rekabet ortamında giderek daha büyük bir önem taşımaktadır. Büyük bir gereksinim haline gelen çalışmaları potansiyel müşterilerinize ulaşma konusunda sizlere avantaj sunulmasını sağlamaktadır. Ayrıca bu çalışmaların kalitesi ile hali hazırda olan müşterilerin de memnuniyeti sağlanmış olmaktadır. SEO çalışmaları teknik düzeltmeler gibi konuları da kapsamı içerisine almaktadır. Sitenizin Google yönergelerine uygun hale getirilmesi SEO çalışmalarımızda ilk adımlardandır. Kodlama konusundan UX’e dek her aşamada bir sıralama ölçütü bulunmaktadır. Teknik problemler ise SEO için engel teşkil etmektedir.

Site içi ve dışı çalışmalar ile SEO uyumluluğu her aşamada sağlanmaktadır. Web sitesini bir bütün halinde alarak her açıdan uygunluk sağlamasını amaçlayan faaliyetler ile müşterilerimize SEO optimizasyon hizmeti vermekteyiz. Çalışmalarımız dahilinde SEO’da sadece teknik açıdan değil içerik açısından da müşterilerimize destek sunmaktayız. Anahtar kelime dağılımı, gerekli ve yeterli bilgi içeren içerikler ile SEO nedir ve nasıl yapılır sorularına en iyi yanıtı faaliyetlerimizle vermekteyiz.

Yüksek rekabet ortamında anahtar kelimeler de rekabet içerisinde bulunmaktadır. SEO’yu anlarken anahtar kelimelerin neden bu kadar önemli olduğu da kavranmaktadır. İlk sıranın hedeflendiği bir anahtar kelime isteniyor ise daha agresif tutumlu bir SEO çalışması gerekmektedir. Bunun gibi farklı beklenti ve amaçlara göre farklı SEO yöntemleri uygulamaktayız. Aktif ve özgün çalışmalarımız ile SEO uyumu konusunda müşterilerimize en etkili sonuçları vermekteyiz.

 


SEO Nasıl Yapılır?

MEDYATÖR İNTERAKTİF SEO nasıl yapılır sorusu, web sitesinde SEO uyumluluğu isteyen müşterilerimiz tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Online platformların öne çıkışıyla rekabet ortamı online’a taşınmıştır. Ürün ve hizmetler için kurumsal kimliğin yansıtıldığı asıl alan web ortamı haline gelmiştir. Bu aşamada dijital kimliğinizin oluşturulmasında web çözümleri kapsamında sizlere SEO optimizasyon konusunda da kaliteli hizmet sunmaktayız. Rakiplerinizden öne çıkmak ve dijital pazar alanında göze çarpmak için SEO çalışmalarından faydalanmak gerekmektedir. İşletmelerin internet üzerindeki varlıklarının ispatlanması ve kalıcılık sağlanması SEO gibi faaliyetler ile mümkün olmaktadır.

SEO çalışmaları markanın web sitesini en iyi haline getiren çalışmalar bütünüdür. Pek çok farklı açıdan web sitesi ele alınmaktadır. Bu bağlamda SEo çalışmalarında farklı faaliyetler yürütülmektedir. Site içi ve site dışı olarak 2 ana türde SEO faaliyetlerinin incelenmesi mümkün olmaktadır.

Site içi ve site dışı SEO parametreleri olarak ayrılmış halde olan SEO faaliyetleri ayrı ayrı başlıklar altında incelenebilmektedir. Bunların bir bütün halinde ve etkili biçimde uygulanması ile SEO çalışmalarından istenilen verim maksimum düzeyde elde edilmektedir. SEO çalışmalarının her biri birbirini tamamlayıcı niteliktedir. Sunduğumuz SEO optimizasyon çalışmalarında sizlerin isteklerini yerine getirecek tüm teknik prosedürleri ve yenilikçi yöntemleri uygulamaktayız.  Yeniliği takip eden dinamik ekibimizin yıllar süren deneyim sürecinde elde ettiği bilgiler ile müşterilerimize en iyi SEO hizmetini sunmaktayız. SEO parametrelerinin her birinin etkili kullanımı ile çalışmalar sonucunda en kısa sürede en yüksek etkiyi almanızı sağlamaktayız. Müşteri memnuniyeti ve verimlilik düzeyi konusunda sizler için sürekli daha iyisini sunarak SEO hizmetlerini yürütmekteyiz.

 


Site içi SEO parametreleri

MEDYATÖR İNTERAKTİFWeb sayfasında konunun ne olduğununun iletimidir. Title, Deion ve tags-keywords ile yapılır. Parametreler için yaratıcılık ön plandadır. SEO’ya uygun ve size özel hazırlanmaktadırlar.

 •  Başlık etiketleri 

Heading tags olarak da bilinmektedirler. Web sitenizin içeriğinin konu ve hiyerarşi uyumu ile alakalı sinyallerinin gönderimi sağlanmasıdır. Kullanıcılar başlık etiketleri sayesinde sayfanızı daha kolay taramaktadır. Burada H1, H2... etiketlerinden söz edilmektedir. H1’in başlık ile aynı seçilmesi mümkündür.

 •  URL 

URL yapısının SEO dostu olduğu bilinmektedir. Biçimlendirilmesi önemlidir. Sayfa birinci dereceden önemli keyword içeriğini içermelidir. Kısa tutulması tercih edilmelidir. - işareti ile ayrılmış halde yazımı doğrudur.

 •  İçerik faktörleri 

Size özel içeriklerin oluşturulması SEO’da en önemli unsurlar arasında sayılmaktadır. Web sitenizde yer alan içeriklerin kalitesi çok önemlidir. Okunabilirlik düzeyi yüksek ve özsgün içeriklerin web sitenizde yer almasını tercih etmelisiniz. Güvenilirlik düzeyini arttırmak için içeriklerinizde yazar belirtimi, tarih girişi gibi tercihlere yer verebilirsiniz. İçeriği oluşturup yayınlarken dikkat edeceğiniz bu mevzular web sitenizi hem daha da özgünleştirecek hem de kalitesini arttıracaktır.     Okunabilirlik düzeyi yüksek içeriklerin kullanımı ile okuyucuların sitenizde geçireceği vakit de artacaktır. Noktalama işaretleri gibi konulara dikkat edilmesi önem taşımaktadır.

 •  Medya kullanımları konusu 

Konu ile alakalı görsel içeriklerin kullanımı içeriğinizi daha ilgi çekici hale getirecektir. Medya kullanımı olarak videolar, fotoğraflar, infografikler kullanılabilmektedir. Metinlerin ilgi çekicilik düzeyini arttırmaktadırlar. Kullanıcılar bu sayede web sitesinde daha çok vakit geçirirler ve etkileşim trağiniz artar. Görseller ile konuların açıklanma düzeyi de arttırılmış olmaktadır. Kullanıcı deneyimini iyileştiren seçeneklerden birisidir.

 •  Duyarlı tasarımlar 

Bütün cihazlara uyarlanabilen ve aynı pratiklikte kullanım imkanı sunan tasarımların yapılması önemlidir. Bu temalar kullanıldığında arama motorları tarafından ödüller alınmaktadır.

 •  Web sitesinde hız faktörü 

Web sitesinde sayfa geçişlerinde yeni sayfanın yüklenme süresi kısa olmalıdır. Aynı şekilde medyaların açılması, öğelerin yüklenmesi de önemli hız faktörlerinden. Önemli sıralama kriterleri arasında yer alan bir kriterdir. Uzun sürede açılan web sayfaları kullanıcıların web sitesinden ayrılmasına neden olmaktadır.

 •  Dahili linkler 

Web sitesi içerisinde link inşası olarak da tanımlanmaktadır dahili link ağı. Köprü bağlantıları olarak da bilinmektedirler. Kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi amacıyla kullanılmaktadır.

 


Site dışı SEO parametreleri

MEDYATÖR İNTERAKTİFSEO nasıl yapılır konusunda site içi parametrelerin yapılmasının yanı sıra site dışına ait de SEO optimizasyon çalışmalarının yürütülmesi sağlanmaktadır.

 •  Backlink 

Faaliyet gösterilen alanla ilgili farklı bir siteden URL adresi kullanımı yapılmaktadır. Anahtar kelimeler veya medya kullanımı ile de sayfaya yönlendirim mümkün olmaktadır. Popüler bir web sitesinin diğer bir web sitesini önermesi o site için de güvenilirlik duygusunun oluşmasını sağlamaktadır.

 •  Sosyal medya çalışması 

Markanın sosyal medya hesapları aktif şekilde var olmalıdır. Sosyal medya yönetimi konusu ciddiye alınmalı ve platformlar üzerinde olan hesaplar güncel tutulmalıdır. Bu konu marka prestiji için oldukça önemlidir. Sosyal medya hesaplarında web sitesine yönlendiren içeriklerin ve bağlantıların paylaşımı ile ziyaret trafiği arttırılmaktadır.

 •  PR çalışması 

PR çalışmlaarı marka için prestij algısını yükseltmektedir. Dijital ve dijital olmayan medyada olumlu şekilde anılmak önemlidir. Bunun yanında kriz yönetimleri ile kötü algıları iyiye çevirmek için de PR çalışmaları tercih edilebilmektedir.

 •  Google ADS 

Markanın sunmakta olduğu ütün ya da hizmetlerle ilgilenen kişilere ulaşımda reklamlar işlevsel olmaktadır. Google ads reklamlarını kullanarak web sitesi trafiği yükseltilebilmektedir.

 •  Videolar 

Video reklamları ile site dışı SEO optimizasyon çalışmalarının kriterlerini tamamlamaya devam edebilirsiniz. Video reklamları düşük maliyetli bir kriterdir. Video içinde atanan videolar ya da Youtube sonuçları gibi farklı alanlarda yayınlanması mümkündür.

 •  SMS/e-Posta 

Etkili ve planlanmış bir kampanyadan müşterileri haberdar etek için iletişim kanallarının kullanınmı önemlidir. Düşük maliyetle yüksek trafik imkanı bu haberleşme ile mümkün olmaktadır. Hızlı geri dönüşlerin alındığı bir yöntemdir.

 •  Re-Marketing 

Yeniden pazarlama anlamına gelen bir terimdir. Kullanıcılara tekrar ulaşımın sağlanması ile yürütülmektedir. Ads ve Analytics hesaplarında bulunan seçenekler ile etkinliğinin sağlanması mümkündür.

 •  Referanslar 

Farklı web sitelerinde konukluk yapmak, iyi bir referans örneğidir. Blog tanıtımı gibi yazılarla farklı web sitesinde olan müşterilerin daha sonra sizin sitenizi merak etmeleri sağlanmış olmaktadır. Hedef alınan kitlenin ilgilendiği platformlarda yer almak önem taşımaktadır.

 


SEO Fiyatları

MEDYATÖR İNTERAKTİFWeb siteniz ile alakalı arama motorlarında alakalı kelime gruplarının daha fazla yer alması ya da etkili kullanımı ile üst sıralarda yer alınmasının amaçlandığı bir çalışma şeklidir SEO optimizasyon çalışmaları. Çalışmalar teknik ve pratik düzeyde olmaktadır. Ana hedef olarak markanınz tüm arama motorları için yüksek sıralamalarla var olmasının sağlanması gelmektedir. Organik trafik artışına yönelik bir harekettir. Kurumsal SEO çalışmaları sayesinde markalar pek çok avantaj elde etmektedir. Hedef kitleye daha kolay ulaşım sağlanabilmesi, ziyaretçi sayısının yükselmesi, markanın prestijinin artışı, kaliteli yükselişi ifade etmektedir. Marka algısının müşteri gözünde iyileştirilmesi yönünde teknik çalışmalar olarak özetlenmesi mümkündür. Tüm bu gelişmelerin sonucunda markanın elde ettiği kazanç da yükselme olmaktadır. Ciro yükselişi ile SEO optimizasyon çalışmalarına ayrılan bütçe kısa zamanda kendisini amorti etmektedir.

 SEO optimizasyon çalışmaları konusunda farklı fiyat belirleme unsurları bulunmaktadır. Organik arama trafiği doğrudan SEO ile bağlantılıdır. SEO maliyeti belirlenirken göz önünde bulundurulan unsurların her biri önemlidir. Bu nedenle her bir kriter işin içine dahil edilerek adil bir fiyatlandırma politikası yapılmaktadır. Farklı değişkenler bu konuda yer almaktadır. Durum, amaç ve zaman ilk belirlenen kriterler arasındadır. Durum kriteri ile şu anda bulunulan nokta belirlenmektedir. Amaçlar olunmak istenilen yerin neresi olduğunu ve dolayısıyla yapılması gerekenlerin belirlenmesidir. Zaman konusunda ise zaman çizelgesinden faydalanılmaktadır. Alınmak istenilen sonuç için belirtilen süre ve hız faktörleri göz önünde bulundurulmaktadır.

Durum, amaç ve zaman çizelgesi değişkenleri ana hatları ile SEO çalışmasının ücretlendirilme detaylarını belirtmektedir. Hedeflerin anlaşılması ile diğer değişkenlere göre SEO fiyatları belirlenebilmektedir.

SEO süreçlerinin yakından takibi şarttır. Teknolojiye uyum sağlama sürecinde geride kalınmaması gereken çalışmalar arasında yer almaktadır. Fiyatların belirlenmesi sorasında sektörel hacim, hizmet ya da faaliyet gösterilen alan, hedef anahtar kelime noktaları fiyat etkileyen başlıca kriterler arasında yer almaktadır. Sektörel hacim olgusu ile rekabet ortamının analizi yapılmaktadır. Rakiplerin hacmi ve markanın hacminin kıyaslanması, rekabet ortamının gücünün ve etkinliğinin incelenmesi gerekmektedir. Rakip tespiti SEO çalışmalarında ve fiyatlandırılmasında önemli yer tutmaktadır. Takip edilecek olan çalışma planları sektöre göre belirlenmektedir.

Rekabet oranının düşük olduğu işletmelerin yerel işletme bazında oldukları görülmektedir. Yerel SEO optimizasyon çalışmaları yeterli olmaktadır. Ancak rekabet oranı yüksek ise, elektronik ticaret ortamında yer alan işletmeler gibi, yerel SEO yeterli olmayacaktır. Maliyet artışına neden olacak ancak sektörel bazda ihtiyacın tam olarak karşılanmasına yarayacaktır. SEO ücretlerinin belirlenmesinde bir diğer faktör olan keywordler web sitesi deneyimini iyileştirirken popülerliğine göre fiyatlandırılmaları da değişmektedir.

İçinde yer alınan sektör, markanın büyüklüğü ve amaçlarına göre ihtiyaçlarının belirlenmesinin ardından size özel fiyat teklifleri sunmaktayız. Dijital pazarın önemli bir parçası olan SEO sitelerin rekabet ortamındaki yerini belirlemektedir. Dijital trafiğin oluşturulmasında en gerekli ve yeterli konu olmaktadır. Pazarlama işlerinin tamamlanmasının sağlanması SEO çalışmaları ile gerçekleştirilmektedir. Ticari amaçlı hizmet ya da ürünler hakkında bilgi alınmasından arama motorunda ilk sıralara çıkılmasına kadar markaya kattığı değer artmaktadır. Görünürlük, bilinirlik, UX gibi iyileştirmeler ile markanın gelirinin artışı sağlanmaktadır. Kullanıcıların web sitesinde kalması, size güvenmesi gibi konular sağlandıktan sonra elde edilen gelir SEO optimizasyon çalışmaları için ödenen ücretten çok daha fazla olmaktadır.

 


SEO Optimizasyon Çalışmalarının Marka için Önemi ve Sağladığı Katkılar

MEDYATÖR İNTERAKTİF SEO optimizasyon çalışmaları doğru ve etkili kullanımında hızlı tanıtım sanatı gibi etki göstermektedir. Web üzerinde arama motorları oldukça sık tercih edilmektedir. Bunlardan en çok ön plana çıkan ve tercih edilen Google’dır. Google aramalarında ilk sıralarda yer almak, web sitenizin tercih edilebilirliğini doğrudan etkilemektedir. En iyi reklam türü olarak arama motorunda üst sırada yer almak sayılabilmektedir. SEO gerekliliklerinin etkili şekilde uygulanması ile; hızlı geri dönüşler, yüksek trafik akışı, yeni potansiyel müşteri ziyaretleri gibi pek çok avantaj gün yüzüne çıkmaktadır.

SEO pazarlamanın dijital boyutunda en çok öne çıkan çalışmalar arasında yer almaktadır. Hedef anahtar kelimeler ve kelime öbekleri ile arama sonuçlarındaki sıralama değiştirilmektedir. İşinizi ne kadar iyi yapsanız da eğer pazarda tanınmıyorsanız ve potansiyel müşterilere ulaşamıyorsanız rekabet ortamında fark edilmeniz zor olmaktadır. SEO çalışmaları ile markanızın diğerlerinden öne geçişini sağlamaktayız. Potansiyel müşterilerlnizin dikkatini çekmek için en iyi araçlardan birisi olan SEO optimizasyonu sizlere kısa zamanda uzun vadeli getiriler sağlayacaktır. Web sitenizin sonuç sıralamasında yükselmesi beraberinde kullanıcı deneyiminizin iyileştirilmesi markanın prestijini de yükselten bir etken olmaktadır. Kaliteli yönergelerin etkili uygulanması ile markanızın öne çıkması, ürün ya da hizmetlerinizin daha çok kişiye ulaşması mümkün kılınmaktadır. Teknik ve stratejik çalışmaların bir arada yürütülmesi ile markanın konumu iyileştirilmektedir.

Web sitenizde anlaşılabilirliğin artması da optimizasyon çalışmalarının getirileri arasında yer almaktadır. Kolay kullanıma sahip, basit ve pratik yüzleri olan, dikkat çekici aynı zamanda da kolay anlaşılı bir web sitesi her zaman için daha çok dikkat çekmektedir. Kullanıcıların aradıklarına kolaylıkla ulaşabilmeleri SEO çalışmaları ile sağlanmaktadır. Gelişmiş arama motoru algoritmalarına uyum sağlanması ve mobil cihaz uyumluluğunun sağlanması gibi profesyonellik isteyen konularda müşterilerimize sunduğumuz etkili SEO optimizasyon çalışmaları ile tüm ihtiyaçların karşılanmasını sağlamaktayız. Artan dijital pazar rekabetinde öne çıkmanıza yardımcı olmaktayız. Yıllardır çalışmalar gerçekleştirdiğimiz SEO alanında markaya değer katılmasına yardımcı olan etkili çalışmalar gerçekleştirmekteyiz.

Etkili ve doğru yürütülen SEO neticesinde rakiplerinizin önüne geçmeniz çok kolay olmaktadır. Köklü değişim fırsatı olarak değerlendirmeye alabileceğiniz bu optimizasyon işi kullanıcılarınızın da daha çok fayda elde etmesine olanak sağlamaktadır. Hedef kitlenize kolaylıkla ulaşabilmekte, olan müşterileriniz ile aranızda güven bağının gelişimini sağlamakta olursunuz. Sadık müşteri portföyü oluşumu için SEO çalışmalarına önem vermeniz tavsiye edilmektedir.

 


SEO Optimizasyon Çalışmaları ile Sağladığımız Avantajlar

MEDYATÖR İNTERAKTİFSEO çalışmalarımızda web sitenizin her açıdan görünürlüğünü iyileştirmekteyiz. Kılavuz dahilinde tüm gerekliliklerin uygulanmasını sağlamaktayız. Optimize edilen web sitesi eldesi için profesyonelce uygulanmış çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. Web sitenizin güvenilirlik, görünebilirlik ve bilinirlik düzeyini arttıran bu çalışmaları sizin için yürütürken siz de zamandan kazanmış olmaktasınız. Zaman ve maliyet tasarrufu ile web sitesi iyileştirmede en iyi seçeneklerden birisi SEO optimizasyon seçeneğini değerlendirmek olmaktadır.

Seo optimizasyon çalışmaları profesyonel kişilere güvenilerek gerçekleştirilmelidir. Alanında uzman olmayan kişiler fayda yerine zarar sağlayabilmektedir. Bu açıdan değerlendirme yapıldığında işinin ehli olan kadromuz sizlere en iyi optimizasyon hizmetini gururla sunmaktadır. Verdiğimiz optimizasyon hizmeti ile sadece anlık değil uzun vadede fayda sağlayacağınız gelişmelerle yola devam etmenizi amaçlamaktayız. Müşterilerimizin faaliyet gösterdikleri alanlarda en iyiler ve en popülerler arasında yer almasını önemsemekteyiz. Yaptığımız işleri referanslarımız olacağını bilerek yürütmekteyiz. Etik kurallara ve kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesine yönelik teknik çalışmalar ile müşterilerimizi her yönden desteklemekteyiz.

SEO çalışmalarımız dahilinde;

 • Web sitesinde içerik belirlenmesi, site yapısının incelenmesi,
 • Site geliştirilmesi ile alakalı araştırma yapılması, teknik öneriler ile rapor oluşturulması,
 • İçeriklerin geliştirilmesi yönünde çalışmaların başlatılması,
 • İş gelişimi için promosyon ve kampanya gibi seçeneklerin online olarak düzenlenip yürütülmesi
 • Keyword düzeni ve keyword işinin yürütülmesi,
 • SEO hakkında bilgilendirme ve uzmanlık sağlanması

Hizmetlerini müşterilerimize ilk aşamada sunmaktayız. Çalışmaların başlangıcında konu hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Arama motorlarının çalışma prensipleri ve müşteri portföyünün beklentileri hakkında size kılavuzla bilgi aktarımı sağlamaktayız. Bu sayede hangi işlemin neden yapıldığı hakkında bilgi sahibi olmaktasınız. Arama motorlarının teknik özellikleri gibi konular hakkında bilgilendirilmeniz web sitenizi isterseniz kendinizin de takip edebilmesi açısından faydalı olacaktır.

Seo çalışmalarına dahil olmaya karar verdikten sonra vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz. Günden güne gelişim sağlayan online platformlarda ön plana çıkılması artık markaların prestij sembollerinden birisi haline gelmiş bir özelliktir. Mevcutta bulunan web siteniz için iyileştirme yaparak SEO uyumluluğunun sağlanması konusunda ya da sıfırdan web sitesi yapılarak SEO uyumlu bir şekilde faaliyete geçirilmesi konusunda istek ve taleplerinizi yerine getirmekteyiz.

Sektör itibarının sağlama alınması açısından güvenilir kurumlarla çalışmalar yürütmeniz önemlidir. Her konuda olduğu gibi online konularda ve SEO yöntemlerinde de etik kurallar yer almaktadır. Etiğe uygun pazarlamacılık anlayışı ile sektörde yer edinme şansınız varken etik kuralların gözetilmediği SEO çalışmaları ile rekabet ortamına girmek marka itibarının zedelenmesine sebep olacaktır. Referanslarımızı ve çalışmalarımız inceledikten sonra yıllardır SEO optimizasyon çalışmalarını yürüten ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Bu konuda en iyi hizmet ve maksimum müşteri memnuniyeti garantisini sunmaktayız. Spam politikasının ihmali, ihlaller gibi durumlar arama motorunda yer alan varlığınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Web sitesi için iyileştirme yapmak istersen kısıtlanma ya da kaldırılma ile karşılaşmamak adına güvenilir kurumlarla çalışılması gerekmektedir.

 


SEO Optimizasyon Çalışmalarında Öneriler

MEDYATÖR İNTERAKTİF Seo optimizasyon çalışmalarında dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Yukarıda da belirtildiği üzere olumlu bir iyileştirme isterken olumsuz etkilerle karşılaşılmaması adına profesyonellik ilkeleri doğrultusunda güvenilir hizmet sunan bizim gibi kurumları tercih etmeniz önerilmektedir. SEO çalışmalarında en tehlikeli faaliyetlerden birisi hilelerdir. Aldatıcı yönlendirmeler site yönlendirmesinde gölge alan adları gibi şekillerde var olabilmektedir. Bu durumda farklı siteye yönlendirme yapılması gibi istenmeyen durumlar ile karşılaşmak mümkün olmaktadır. Bu açıdan gölge alan adları gibi durumlara mahal vermemek önemli olmaktadır.

Anahtar kelimelere yüklü köprü sayfaların eklenmesi de yasal olmayan bir durumdur. Köprü sayfaların farklı gizli bağlantılar içermesi gibi tehlikeler söz konusudur. Sıralama yükseltimi için bağlantı düzenlerine karışılması ile de spam politikalarına aykırı durumlara girilmesi mümkün olmaktadır. Olumsuz etkilerden korunmak adına bizimle iletişime geçerek konu hakkında teknik bilgi ve önerilerimizi alabilirsiniz. Güvenilir SEO optimizasyon çalışmalarımızdan faydalanarak marka prestijinizi bu risklerden koruyabilirsiniz.

SEO çalışmalarında içeriklerin yazılardan ibaret tutulması olumsuz bir durumdur. Sizler için içeriklerinizin video gibi görsel medya öğeleri ile daha ilgi çekici hale getirilmelerine yardımcı olmaktayız. İçeriklerinizi besleyerek görsellerin gücünden faydalanmanızı amaçlamaktayız. Okuma oranını arttıran medya kullanımını en etkili biçimde ortaya koyarak SEO çalışmalarından maksimum verimi elde etmenizi sağlamaktayız.  SEO çalışmasında etkili olan bir diğer faktör de özgünlüktür. Size ve markanıza özel yöntemlerin kullanımı ile özgünlük düzeyinizi yükseltmekteyiz. Farklı firmaların içerik ve düzenlerinin taklit edilmesi ile oluşturulan web sitesi düzeni ve içerikleri müşterilerin gözünde olumsuz intibaya neden olmaktadır. Değişimi mümkün olmayan müfredat gibi bir içerik söz konusu ise içeriğin sunum şekli ve tasarımında size özgü dokunuşlar ile özelleştirme yapmaktayız. Aynı içeriğin sunum şekli içeriğin daha iyi olduğunun düşünülmesine ve daha fazla dikkat çekmesine fayda sağlamaktadır.

SEO çalışmalarımızda kullanılan kaynakların belirtilmesine özen göstermekteyiz. Içeriğin oluşturulması aşamasında içeriklerin kaynaklarının belirtilmesi işi ciddiyetle ele aldığınızı göstermektedir. Kaynak linklerine yer verilmesi önerilmektedir. Nitelikli içeriklerin oluşturulmasını sağlamaktayız. Bu sayede daha iyi sonuçlar almanız için sizlere yardımcı olmaktayız. Nitelikli içerikler hedef kitlenin ilk anda daha yüksek güven duymasına olanak sağlamaktadır. Bunun sağlanması için sizler adına sektörde yer alan diğer markaların faaliyetlerini inceleyip takip etmekteyiz. Anahtar kelime seçimlerinizde bu değerlendirmeleri göz önünde bulundurmaktayız. Üretilen içeriklerden daha iyisinin sizin web sitenizde bulunmasına özen göstermekteyiz.

Son olarak ilgi çeken Meta başlıklarından en iyi düzeyde faydalanmanızı sağlamaktayız. META başlıklar SERP bölümü içerisinde ziyaretçileri size yönlendiren mesajlarla oluşturulmaktadır. Ziyaretçileriniz için harekete geçirici meta başlıkların seçimini ön planda tutmaktayız. Aksiyon yaratacak başlıklar ile site popülerliğiniz SEO uyumuyla birleşmiş halde artacaktır. Başlık içerisinde keyword kullanımı gibi konulara özen göstererek SEO optimizasyon çalışmasından en iyi verimi almanızı hedeflemekteyiz.