2021 European Technology Winner 2021 European Technology Winner
Web Tasarımı

WEB TASARIM

 Web tasarımı konusunda kurumsal web sitesi oluşturmak, özel tasarımla marka değerini yükseltmek konusunda sizlere yardımcı olmaktayız. UI/UX kullanıcı deneyimi temelini baz alarak detaylı ve değerli web sitesi hazırlığı yapmaktayız. Web tasarımında google algoritmalarını yakından takibe almaktayız. Kolay ve kullanışlı bir yönetim ile kurumsallığınızı en iyi şekilde yansıtmanızı sağlamaktayız. Genç ve dinamik ekibimiz ile oluşturduğumuz özel yazılım sistemleri çalışmalarımız ile tecrübemizi en yüksek düzeyde tutmaktayız. Konuyu her açıdan ele alarak etkili web tasarım  çözümleri sağlamaktayız. Alanında yetkin ve deneyimli kadromuz web tasarım alanında SEO optimizasyonundan uzaktan eğitim sistemlerine dek her alanda en iyi hizmeti sunmaktadır. Skor takibi ile verimliliğimizi her daim takip etmekteyiz. Web tasarım Kayseri  ve tüm diğer şehirlerimizde kaliteli işlerimiz ile müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmaktayız.

 
İÇİNDEKİLER
 


 Web Tasarım Tam Olarak Ne Anlama Gelmektedir? 

MEDYATÖR İNTERAKTİFWeb tasarım  en net tanımı ile internet üzerindeki web sitelerin oluşturulmasının her adımını ifade eden terimdir. Ayrıntılı bir süreci temsil etmektedir. Web sitesinin içeriğinin online olarak planlanması ve uygulanması süreçlerini kapsamaktadır. Düzenleme sürecinde titiz çalışmaların gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Web uygulamaları, mobil uygulamaları, kullanıcılar için ara yüz tasarımını kapsamaktadır. Web tasarımının gücü web sitesinin işlevselliğini etkileyen en önemli unsur olmaktadır. Markaların dijital kimlik oluşumunu sağlar ve marka değerini yansıtır. Sanal ortamda yapılan işlerden sokaklarda olan iş yerlerine dek tüm sektörler ve faaliyet alanları için bir marka değeri, kimlik, kalite ve tanıtım aracı olmaktadır.

Güçlü bir web tasarım ajansı  olarak kişileri ve markaları interaktif ortamda en iyi şekilde temsil edecek tasarımları oluşturmaktayız. Genel yapı, içerik düzeni, içeriklerde yer alan görüntüler, renk seçimleri, SEO uyumu, kullanıcı arayüzü gibi bütün ayrıntıların özenle planlanması ile etkili bir web sitesi tasarımı yapılmaktadır. Bu süreçlerde bilgi ve işlevi ön plana geçmesini hedefleyen bir vizyon ile müşterilerimizin kurumsal kimliğini en iyi şekilde yansıtmasını sağlamaktayız.  Hayatın her alanında ön izlenimin önemi büyüktür. Sanal dünya olarak da tabir edilen web üzerindeki aktiviteler de kişi ve kurumların ilk izlenimini vermektedir. Web üzerinde sağlam bir yapı olarak var olmamak büyük bir dezavantaj olmaktadır. Web üzerinde sizi ya da markanızı arattıktan sonra bir sonuç ile karşılaşılamaması rakip firmalara yönelim göstermektedir. Araçların web tasarımında kaliteli kullanımı ile potansiyel müşterilerin diğer rakiplere yönelmesini engelleyecek ve ilgilerinin çekilmesini sağlayarak güven verecek web tasarımları oluşturmaktayız.

 

Web Tasarımı Kalitesinin Önemi

MEDYATÖR İNTERAKTİFProfesyonel web tasarım hizmeti ile web sitesini görüntüleyen kişilerin reel müşterilere çevrimi mümkün olmaktadır. Kaliteli bir web tasarımında SEO hizmetine önem gösterilmelidir. Web tasarımının doğrudan ilişkili olduğu bir konu SEO uyumu olmaktadır. Arama motorunda aratılan kelimeler için yapılan sıralamada üst sıralarda yer alabilmek önem taşımaktadır. İyi bir arama motoru konumu için birinci derece etkili olan bir konudur bahsi geçen SEO uyumluluğu.

Etkili web tasarım  süreci karmaşık adımların en doğru biçimde yönetimini içermektedir. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken hususların önemsenmesi kesinlikle gerekli bir adımdır. Profesyonel web tasarımı bu konudaki uzman ekibimiz ile sürdürülebilir ve mümkün kılınmaktadır. Amaç online satış artırımı da olsa, mağaza ziyareti arttırmak ya da kişisel tanıtım yönetimi de olsa tasarımın etkililiği ön planda olmaktadır. Profesyonel ölçütlerde hazırlanan bir web sitesi ile amaçlanan duruma erişmek mümkün kılınmaktadır.

Kolay kullanımlı, profesyonel, müşteri çekici, ziyaret süresinin arttırıldığı bir dizayn için dijital ajans  olarak bizi tercih eden müşterilerimize en etkili çözümleri sağlamaktayız. Sektör incelemesi, rakiplerin değerlendirilmesi ve sektör ihtiyaçlarının net olarak belirlenmesi gerekmektedir. Bu süreçleri sizin için halletmekteyiz. Sektörünüze ve markanıza özel tamamen benzersiz web dizaynları ile rakip firmalardan daha çok dikkat çekici olmanızı hedeflemekteyiz. Ürünleriniz, hizmetleriniz, kişisel konumunuz ya da markanız tasarım hizmetimiz sayesinde birkaç adım öne geçmektedir. Sürekliliği sağlayarak yerinizi uzun vadeli olarak muhafaza etmenizi sağlamaktayız. Arama motoru dostu, dikkat çekici ve etkileyici web tasarımı süreçleri ile %100 memnuniyet garanti etmekteyiz. İşletme ihtiyaçlarınıza özgü çözümler sunmaktayız.

 

Profesyonel Dijital Ajansın Önemi

MEDYATÖR İNTERAKTİFÖzel yazılım projelerimiz ile sunduğumuz profesyonel web tasarım  hizmetleri; dijital dünyanın tüm gerekliliklerini yerine getirecek tasarımları sizlere sunmaktadır. Trend takibi ile sizlere sorunsuz hizmet sağlamaktayız. Modern tasarım ilkeleri çerçevesinde taleplerinizi en iyi düzeyde karşılamaktayız. Kullanıcı deneyimini odak noktası olarak almaktayız. İsteklerinizin ve hedeflerinizin en kısa sürede sizinle olması açısından sektörünüze ve size özel web çözümleri sağlamaktayız. Evrensel düzeyde online paylaşım imkanı elde edilen web dünyasında marka kalitenizin yansıtılması için sürekli olarak kendimizi de geliştirmekteyiz.

 Web sitesi tasarımı   özen gösterilmesi gereken ciddi bir konudur. Bu nedenle profesyonel yardım almak en etkileyici sonuçlara ulaşımın sağlanmasına yardımcı olmaktadır. İçerik planlanması, yürütülmesi, düzenlemelerin yapılması gibi erişilebilir kaynaklarda en kaliteli düzeyde var olmak deneyimli bir web sitesi tasarımcısı ekip ile sağlanabilmektedir. Markanıza güç vererek zirveye çıkışını sağlayacak yenilikçi anlayışımız doğrultusunda hizmetlerimizi şekillendirmekteyiz.

Web tasarımını görsel içerikler, görsel sunum ve resim/video içerikleri, renk, şekil, kullanım kolaylığı düzeyi, dikkat çekiciliği gibi kavramlar dahilinde şekillendirmek mümkündür. Tüm parametrelerin estetik kurallar dahilinde olması gerekmektedir. Estetik öğelerin fonksiyonellik ile harmanlanması en iyi sonuçların sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Sitenin görünümü, yapısı, kullanıcı deneyimi ve Google ile dostluğu bir arada düşünülerek çok yönlü tasarımın sağlanması profesyonel web sitesi tasarımı anlayışı ile sağlanabilmektedir. Sonuç odaklı ve titiz kurumumuz bu konuda kaliteli hizmet anlayışı çerçevesinde müşterileri ile çalışmalar gerçekleştirmektedir.

 

Web Tasarımı ve Web Geliştirme Hizmetleri

MEDYATÖR İNTERAKTİFEn iyi web tasarım firmaları web sitesi tasarım yolculuğunda her adımda sizlerle olanlardır. Web tasarımı ve web sitesi geliştirme süreçlerini en iyi şekilde yöneten işlevsel hizmet anlayışımız ile yıllardır sektörde en iyi hizmet kurumları arasında yer almaktayız. Sürecin her aşamasında müşterilerimize ihtiyaç duydukları hizmetleri sunmaktayız. Sıfırdan bir site tasarımında, olan bir web sitesinin geliştirilmesini sağlamakta; size özel tasarım öğeleri ile çözümler sağlamaktayız.

Web tasarımı ve web geliştirme süreçleri birbirinden farklı kavramlar olmaktadır. Birbiri ile karıştırılması büyük hata olmaktadır. Web tasarımı belirli bir sitenin görsel tasarımı ile ilgilenmektedir. Bunun yanında deneyim araçlarını da kapsamaktadır. Web geliştirme ilse sitenin yapısal kurulumu ve değişiminin/bakımının ifadesidir. Web sitesinde çalışmanın düzgün ilerlemesi için kodlama sistemlerini kapsamaktadır.  web sitesi geliştirme sürecinde yaygın olarak tercih edilen yazılım dilleri bulunmaktadır.

 HTML: bağlantılı metin işaretleme dili. Sitenin ön ucunun oluşumu için kullanılmaktadır.

 CSS:  web sayfası için görünümün ifadesidir. Bu düzene yazı tipi, dolgular, düzen gibi biçimlendirme ve tasarım öğeleri dahildir. HTML ile beraber çalışarak bunu gerçekleştirmektedir.

 CMS:  İçerik Yönetim Sistemi. Dijital içeriğin yönetimini sağlamakta olan bilgisayar yazılım uygulamasıdır.

 

Özel Yazılım Projeleri

 Web tasarım  konusunda özel yazılım projelerinin kapsamında yazılım projesinin başarılı olmasını sağlamaktayız. Yeterli araştırma ve doğru analiz ile tüm çözümleri sunmaktayız. Iş sonunda markanızın ihtiyaç duyduğu tüm çözümleri sizlere vermekteyiz. Proje başında tüm yazılıma dair proje kapsamının belirlenmesi ile işe başlamaktayız. Özellik eklenmesi halinde ayrı olarak hesap yapılarak projeye eklenmesi sağlanabilmektedir.

Özel yazılım projeleri konusunda üst düzey başarı sağlayan çözümler sunmaktayız. Özel yazılımlar markaların kendi iş süreçlerine özgü olarak geliştirilmiş sistemlerin üretimini ifade etmektedir. Markaların belirli ihtiyaçları doğrultusunda öne çıkmaktadırlar. Eksiklerin giderilmesi aksaklıkların onarılması hedeflenmektedir. Profesyonel firmalar tarafından araştırmaya dayalı ve titizlikle yürütülen çalışmaların sonucunda özel yazılım projeleri ortaya çıkmaktadır. Tasarımlarının ardından markaya göre entegrasyonu sağlanmaktadır.

Sektör ve faaliyet alanı fark etmeksizin belirli bir düzen her zaman mevcuttur. Teknik yeterlilik ve düzenin sağlanması ile yazılım projelerinde başarı elde edilebilmektedir. Finansal hazırlanma, planlamanın oluşturulması, ihtiyaçların belirlenmesi, yeterlilik sağlanması gibi noktalar proje başarısında etkili olmaktadır. Iş analizlerinin reel bir tabanda ilerletilmesi oldukça önemlidir. Bulut üzerinde, yüksek güvenilirlikte ve her yerden çalışan projeler ile sizlere destek sunmaktayız. Yeni nesil özel yazılım projeleri en başarılı sonuçların eldesini sağlamaktadır.

 

Web Tasarımında Online Eğitim Sistemleri

Web tasarım hizmetinde her zaman işlevsel hızlı, kolay kullanım sağlayan projeleri meydana getirmekteyiz. Kullanıcı dostu ve pratik kullanım ön planda tutulmaktadır. Sunduğumuz online eğitim sisteminde kolay kullanılabilir ve kullanıcılar için dost parametrelerden faydalanmaktayız. Ekran karmaşasından uzak sistem ile etkili bir kullanım kolaylığı hedeflemekteyiz. Atanılan derse katılım kolaylığı,asgari erişim özelliklerine sahip sistemlerin kurulumunu sağlamaktayız.

Ekran içeriklerinde temelden üst düzeye online eğitim sistemi seçenekleri sunmaktayız. Günlük ders, ödevlendirme sistemi, takvim içeriği gibi ekranlarla ihtiyaçlarınızı karşılamaktayız. Karmaşaya yer verilmesine olanak tanımayan sistem tasarımımız ile takip kolaylığı gibi özelliklerin sunulmasını sağlamaktayız.

 

Elektronik Ticaret (E-Ticaret) Çözümlerimiz

Web tasarım hizmeti konusunda profesyonel kadro ile hizmet sunan firmamızda e-ticaret için altyapı çözümleri de sunarak web üzerinde her alanda iyileştirme hedeflemekteyiz. Markanızın online ticaret kavramında en iyi yerlere gelmesi için e-ticaret çözümleri sunmaktayız. E-ticaret çözümleri için dijital medya, dijital pazar öğelerine bulut barındırma sağlamaktayız. Online olarak iş kurumunun ve büyütülmesinin sağlanmasını hedefleyen hizmet içeriğimiz ile müşterilerimizin yanındayız. Uzman ekibimiz ile bu konuda en iyi seviyeye gelmenizi sağlayacak web çözümleri üretmekteyiz.

Işlerinizi daha ileri seviyeye taşımak adına elektronik ticaret çözümlerimizden faydalanabilirsiniz. Hizmet sayesinde alt yapı oluşumu gibi tüm süreçlerin profesyonel düzeyde gerçekleştirilmesine olanak tanınmaktadır. Güçlü sunucular ile güvenilirlik ve işlevsellik konularında en iyi olmayı sağlamaktayız. Trafik yüksekliği ne olursa olsun en verimli düzeyde iş akışının sağlanması mümkün olmaktadır. En iyi performansın sürdürülebilir olmasının hedeflendiği web hizmeti ile sektörde hızlı bir yükselişin sağlanması mümkün olmaktadır.

İnternette güvenlik unsurlarının sağlanmasından güvenli ödeme seçeneklerine kadar tüm yazılımları içeren verimli biz hizmet sunumu gerçekleştirmekteyiz. Müşterilerimizin dijital varlıklarını önemsemekteyiz. Geliştirme ve genişletme çalışmalarımız ile web üzerinde potansiyel müşterilerinize ulaşımın en kolay halini sizlere vermekteyiz. Altyapı çözümlerimiz ile markanızı üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

 

Web Tasarım Araçlarının Kullanımı

Web tasarım alanında bazı araçların kullanımı ile çalışmaların en iyi düzeye getirilmeleri sağlanmaktadır. Özel araçların kullanımı ile temel unsurların en verimli seviyede sağlanması mümkün kılınmaktadır. Ekip büyüklüğü, bütçe sorgulanması gibi gereksinimlerin tespiti konularına özen gösterilmesi ile web işlerinin en iyi düzeyde yapılması mümkün kılınmaktadır. Kurumsal web tasarımı için elde edilmek istenilen genel estetik yaklaşımın belirlenmesi önemlidir. Tasarımın uyarlanabilirliği, duyarlı oluşu gibi konularda önceden karar verilmesi tasarımı üst noktaya taşımaktadır. Web sitenizin hedefi dahil tüm bu hususları göz önünde bulundurarak en verimli hizmeti sizlere sunmaktayız.

Daha verimli çalışmalar gerçekleştirmek adına tasarımcılar; düzenleme, etkileşim oluşturucu, efekt ve benzeri özel tasarım varlıklarından faydalanmaktadır. Tasarımlar için Figma, PS, Sketch gibi yazılım araçları bulunmaktadır. Özelleştirilmiş tasarım eldesi ve özel öğelerin oluşturulması gibi konularda bu araçların aktif kullanımından faydalanmaktayız. Programlara ve yazılımlara hakim kadromuz ile tüm güncel tekniklerin uygulanmasını sağlayabilmekteyiz. Bunlar dışında daha az zaman alan ve iş birliğine uyarlanabilecek web tasarım araçları da bulunmaktayız. Kaynak ve bilgi düzeyimizin yeterliliği sayesinde web tasarım araçları konusunda uzun süredir deneyimler kazanmaya devam etmekteyiz. Markanıza ve size en uygun araç seçeneklerini çıkartarak ihtiyaçlarınızın karşılanmasını sağlamaktayız.

 

Web Tasarımında İlkeler

MEDYATÖR İNTERAKTİFWeb tasarım hizmetinin temelinde ilkelere sadıklık yatmaktadır. En iyi web tasarımının nasıl elde edileceğini bilmek profesyonellik istemektedir. Yaratıcılığın temel ilkelerle birleştirilmesi ile sizlere en özel tasarımları oluşturmaktayız. Tasarım ilkelerini sıralamak gerekirse:

 • Denge olması
 • Kontrast uyumu
 • Vurguların yerinde olması
 • Hareket doğruluğu
 • Ritmin sağlanması
 • Hiyerarşiye özen gösterilmesi
 • Beyaz alan kullanımı
 • Bütünsellik sağlanması.

Denge konusu görsel dengeyi temsil etmektedir. Öğelerin baskınlık düzeyleri ayarlanmış olmalıdır. Web sitesinde bir sayfanın geometrik olarak incelenerek görsel ağırlığın dengeli şekilde paylaştırılması ile mümkün olmaktadır. Denge simetrik ya da asimetrik olabilmektedir. Dengenin dinamiğe bağlanması, güzel estetik görüntü arayışı gibi isteklere göre denge uyarlanabilmektedir.

Kontrast konusu öğelerin farklılıklarının vurgulanmasına dayalı bir ilkedir. Koyu ve açı, büyük ve küçük gibi kıstasları vardır. Düzen sağlanması ya da düzensizliğin sağlanması da bir kontrast konusudur. Sitede ziyaretçilerin dikkatini çekecek türden ayarlamalar yapılmasına olanak sağlamaktadır. Heyecan verici ve ilgi çekici içerik yerleşimi yaparak kontrast ilkesini yaşatmaktayız.

Vurgu olayında tüm öğelerin eşit düzeyde önemli olmaması göz önünde bulundurulmaktadır. Logonuzun ya da bir butonun vurgulanması daha işlevsel bir sayfa eldesi sunabilmektedir. Ziyaretçilerin siteye giriş yaptıklarında öncelikli olarak fark etmelerini istediğiniz görselleri ya da içerikleri vurgu ile ön plana çıkartmaktayız. Vurgu; boyut planlaması ya da renk düzeni gibi farklı yollarla elde edilebilmektedir.

Hareket ilkesi ile ziyaretçilerin bir öğeden diğerine yönlendirilmesini hedef almaktadır. Yön ve sıra kontrolü gibi kriterler ile bu sağlanmaktadır. Ritim ilkesi bütünlüğün sağlanmasına yöneliktir. Tutarlılığın sağlanmasıdır. Web üzerindeki varlığı güçlendiren bir ilkedir. Hiyerarşi ile işletme adının kim olduğunuzun net anlaşılacağı şekilde konumlandırılması gibi önemli bir ilk izlenimi ifade etmektedir. Beyaz alanların bilinçli konumlandırılması öğelerin nefes almasını ve diğer ilkelerin yerine getirilmesini sağlamaktadır. Son olarak bütünsellik ilkesi ile de öğelerin bir arada oldukları zaman verdikleri etkinin iyileştirilmesidir.

 

Web Tasarımında Site Bakımları

Web tasarım  sürekli olarak yenilenen bir faaliyet alanıdır. Araçların ve çözümlerin ihtiyaçlar ve yönelimler doğrultusunda gelişimi sürekli olarak devam ettirilmektedir. Devamlı olarak bir güncelliğin sağlanması için web sitenizde bakım ihtiyaçlarını en verimli düzeyde sağlamaktayız. Içerik uygunluğu, bilgi güncelliği, piyasa takibi gibi konuların ön planda tutulması ile güncellik sağlanabilmektedir. Müşteriler eski bilgiler ya da eski trendler ile dolu bir web sitesinde fazla vakit harcamamaktadırlar.

Web dünyasında ihtiyaçlar doğrultusunda sitenin geliştirilmesi, elde edilen verim ile doğrudan ilişkili olmaktadır. Modası geçen ürün ya da tasarımlar etkileşimi olumsuz yönde etkilemektedir. Genel performansınızın yüksek seviyede kalması için güncelliğe önem vermeniz şarttır. Bu durum satış miktarı gibi konuları da etkilemektedir. Ayrıca yazılım hatası vb. Durumların kontrolü, sitenin çalışma kalitesinin kontrolü, bilgi güncelliğinin kontrolü gibi konulara önem verilerek sitenin ara ara kontrol edilmesi gerekmektedir. Bir sayfa daha eklenmesi, yeni içerik eklenmesi, SEo çalışmasının güncellenmesi gibi farklı konular için de web tasarım hizmetlerimizle yardımcı olmaktayız. Ayrıca erişilebilirlik denetimi de oldukça önemli bir konudur.

 

Web Tasarımı için Hangi Bileşenlere Önem Vermek Gerekir?

Web tasarım  konusunda dahil olan bazı fonksiyonel bileşenler söz konusudur. Sitenin çalışma şekli bu kavram ile fonksiyonellik anlamını taşımaktadır. Sitede yapılabilen eylemler gibi bütünsel bir düşünme gerekmektedir. Alandaki gelişmeler düşünüldüğünde performans garantilenmesi ve kolay kullanım olanağı gibi modern araçlara yer verilmesi ile mümkün olan bileşenlerin verimli kullanımı önem kazanmaktadır. Gelişmelere ayak uydurulması için modern araçların ve bileşenlerin aktif kullanımı yararlı olmaktadır.

 • Navigasyon bileşenlerden birisidir. Ziyaretçilerin siteye gelmesinden sonra talep ettikleri sayfaya geçişlerini sağlamaktadır. Menü gibi tasarımlar ile bu bileşen sağlanmaktadır. Müşterilerimiz için farklı tasarımlarda navigasyon amaçlı menü seçenekleri üretmekteyiz. Klasik menü düzeni olarak bilinen yatay görünümlü üst menü, yapışkan menü olarak bilinen sabit ya da kayan şekilde ekran kaydırmasında kaybolmayan menü, hamburger menü isimli tıklandığında menüye döüşen çizgi görünümlü menü gibi...
 • Hız bileşeni sayfa yüklenme hızını anlatmaktadır. Yavaş çalışan web siteleri ziyaretçilerin ayrılmasına neden olmaktadır. Sitenizin yüksek hızda çalışması için gerek duyulan parametrelerin sağlanması ile müşteri kaybetmenizi engellemekteyiz. Kolay gezinme, hızlı gezinti özellikleri gibi kıstaslar sayesinde rakiplerinizin önüne geçmenize olanak sağlamaktayız. 3 saniyelik gecikme, %38 düzeyinde müşteri kaybına neden olmaktadır. Yüklenme süresini olumsuz etkileyen faktörlerin profesyonel bakış ile ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Uygulama ve araçlarla size bu konuda destek vermekteyiz.
 • SEO, arama motoru optimizasyonu açılımına sahip olan en önemli bileşenlerden birisidir. Kısaca arama motorunda sırayı etkileyen bir faktör ve çalışma alanı olarak bilinmektedir. Başarılı olmanızdaki en büyük etkenlerden birisi SEO uyumluluğunuz olmaktadır. Ustaca SEO uyumunuzu sağlayarak sizlerin arama motorlarında üst sıralarda yer almanızı sağlamaktayız. Ziyaretçi trafiğinizin arttırılması için önemli olan kriterlerden birisidir. Ayrıca SEO devamlılığının da sağlanması gerekmektedir. SEO uygulamalarının aktif kullanımı ve konunun iyi işlenmesi ile en üst sıralara olan yükselişiniz uzun vadede devam edecektir.
 • UX bileşeni kullanıcı deneyimini en iyi düzeye taşımayı hedefleyen bir bileşendir. Kullanıcı deneyimine farklı faktörler etki etmektedir. Teknoloji ve insan bağının temelini oluşturan bir web tasarım  unsurudur. Etkili UX çalışması memnuniyet dolu bir kullanıcı deneyimi sunmaktadır. Kullanıcı arayüzü tasarımı ve kullanılabilirlik kavramları ile ilişkilidir. Büyük resmin görülmesi, ürün iyileştirilmesi, markalaşma yolunda ilerleme üzerine çalışmalar ile üst düzeye taşınım sağlanmaktadır. UX sürecinde faydalılık ve kullanılabilirlik ön planda olmaktadır. Bunun yanı sıra güvenilir, erişilebilir ve değerli olma ilkeleri amaçlanmaktadır.
 • Uyarlanabilir olma ve duyarlı olma bileşenlerinde mobil uyumun zorunlu hale gelmiş olması temel alınmaktadır. Bir web sitesi bilgisayar ekranında ve telefon ekranında farklı boyutlandırmalara sahip olmaktadır. Farklı stiller ile her iki kullanımda da en iyi hale gelinmesi markanın kalitesi açısından önemlidir.

 

Web Tasarımında Görsel Öğeler ve Önemleri

MEDYATÖR İNTERAKTİF Web tasarım işini etkileyen çok fazla faktör ve kriter bulunmaktadır. Görsel içerikler de fonksiyonellik, estetik görünüm, iyi tanıtım, ilgi çekicilik gibi konularda iyileştirme yapılabilmesini sağlamaktadır. Profesyonel dokunuşlar ve ipuçları ile görsel içeriklerden en iyi verimi almanızı sağlamaktayız. Sitenizin genel görünümü, yarattığı izlenimi ve marka şekillenmesi düzeyinin en olumlu seviyelerde olmasını hedeflemekteyiz. Kullanıcı deneyi açısından da önemli olan görsel öğeler profesyonel çalışmalarımız ile en iyi boyut, en ideal görünüm gibi avantajları sunmaktayız.

Web tasarımında üst bilgi ve altbilgi konumları gibi konular görsel öğeler içerisinde incelenmektedir. Web sitesinin en üst bölümü üst bilgi kavramını göstermektedir. Ilk görülen kısımdır. Stratejik bir konum olarak değerlendirilmektedir. Logo, işletme bilgileri ve menü gibi içeriklerle oluşturulmaktadır. Alt bilgi kavramı da en altta yer alan kısımdır. Sitenin tüm sayfalarında olması önerilmektedir. Önemli iletişim bilgileri ve görülmesini arzu ettiğiniz içeriklerle oluşturulmaktadır.

Görsel öğelerde renk şemasının önemi büyüktür. Renk şeması ile sitenin genel havası belirlenmektedir. Şema seçimi ile genel hava değiştirilebilmektedir. Markalı renk şemaları ile profesyonel ve stratejik kullanım mümkün olmaktadır. Marka güçlendirilmesi çalışmalarımızda renk şemasının en aktif ve yararlı şekilde kullanımını sağlamaktayız. Renk şeması belirlenmesinde ana rengin belirlenmesi, vurgu renklerine karar verilmesi, tonların temsil ettiği kavramların seçilmesi gibi hususlarda iyi seçimler yapılması gerekmektedir. İkincil renkler ana renk ile tutarlı olacak şekilde seçilmelidir. Renkler ile istenilen etki verilmesi mümkündür.

 

Web Tasarımı Aşamasında Tipografi ve Arka plan gibi Hususlar

MEDYATÖR İNTERAKTİFWeb tasarım konusunda çalışırken müşterilerimize her yönden en iyi desteği sunmaktayız. Bu destek parametrelerden birisi de tipografinin iyi kullanımı olmaktadır. Tipografi genel anlamda yazı tipi seçimi ve düzenlenme şekli gibi görsel içerikleri ifade etmektedir. Estetik anlamda web sitenizde olan stili tanımlayan bir konudur. Sitenizin içerdiği ve müşteriye vermek istediği mesajı müşterinize iletmeniz için tipografiden faydalanarak sizlere her açıdan verimli hizmet sunmaktayız. Mesaj iletimi güçlendirilmesi, genel stilin oluşturulması gibi konularda en iyi verimi almanız için özenli çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. Tipografi konusu ne anlatıldığı kadar önemli olan bir kavramdır. Kelimelerin kendisi kadar önem taşıyan bu konuda yazı tipleri ile markanın uyumu oldukça önemlidir. Sizler için farklı amaçlara ve mesajlara farklı yazı tipi seçimi gibi hizmetler sağlamaktayız.

Web sitenizde arka plan sitenizin genel görünümü ve verdiği hissiyatların kontrolü için önemli hususlardan birisidir. Web tasarım faaliyetleri ve özellikle de kurumsal tasarımlar için statik ya da animasyon içerikli gibi farklı arka plan düzenleri oluşturmaktayız. Ziyaretçileriniz için sürekli onları takip eden arkaplan öğesinin önemi yüksektir. En iyi izlenimi sağlamanız için bu hususta size özel özenli arka plan çalışmaları yürütmekteyiz. Düz ya da dokulu gibi farklı tasarımlarımız ile ihtiyaç duyduğunuz tasarımları detaylandırarak sizlere sunmaktayız. Arka planınız için fotoğraf ya da video içeriği yüklenmesi, marka renginin yansıtılması gibi kişiselleştirilmiş seçimler sayesinde web sitenizin özgünlüğünü bu alanda da yansıtmanıza olanak sağlamaktayız. Temanızın minimalist ya da değişken fonlara sahip olması ile markanıza özel bir izlenim bırakmanız mümkün olmaktadır.

Profesyonel bir web sitesi tasarımında görüntü öğeleri önemli bileşenler arasında yer almaktadır. Tek bir fotoğraf ile çok daha fazla bir konunun anlatılabilmesi mümkündür. Satırlarca yazı yerine yerinde kullanılan güçlü görsel öğeler sayesinde müşterilerinize ulaşmanız için sizlere yol göstermekteyiz. Etkinlik fotoğraflarının paylaşımı, bilgilendirici görsel öğelerin oluşturulması, konum sergilenmesi gibi görüntü öğeleri sayesinde web sitenizin güvenilirliğinin maksimuma çıkartılması hedeflenmektedir. Şeffaf videolar, size özel görüntüler gibi özel seçenekler ile markanızın web sitesi ile yarattığı imajı iyileştirmenize yardımcı olmaktayız.

 

Web Tasarımında Biz

Web tasarım  faaliyetinde marka için pek çok yükseltici hedef planlanmaktadır. Amaçlarından bir tanesi ve en önemliler arasında olanı web sitenizin farklılığının profesyonel biçimde ortaya koyulmuş olmasıdır. Animasyon eklenmesi gibi işlevli ve kullanıcı deneyimi iyileştirici öğelerden faydalanılması markanın yarattığı izlenim için olumlu etkiler sağlamaktadır. Farklı etkiler için web sitesi araçları, ilkeleri, öğeleri ve yardımcı eklentileri mevcuttur. Bu öğelerin her biri için profesyonel kullanım sağlayarak müşterilerimize en iyi web tasarım hizmetini sunmaktayız.